Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Konya - BozkırKonya - Bozkır
KARABAYIRKARABAYIR
KöyüKöyü
wwwwww
.bozkirkarabayirkoyu..bozkirkarabayirkoyu.
comcom

Basın Bülteni Basın Bülteni

Dernek
Dernek Logosu Dernek LogosuYAYLADA ÇİLEK


defa gösterilmiştir

Türkiye`de Çilek Bittiğinde Karabayır Yaylasında Çilek Var

 


 


 

Ülkemiz de Çilek üretimi Bittiğinde Karabayır Yaylasında Çilek üretimine devam ediliyor.

İl Özel İdaresi projeleri ile destekli ve Konya İl Genel Meclis Üyesi Hayri Ak'ın teşvikleri ile Karabayır köyünden çiftçimiz Ahmet Çelik Karabayır Köyü yaylasındaki 10.000 m2 lik alanı adete yeşil vadi haline getirdi.

Geçtiğimiz haftalarda ilçemiz Köy ve Kasabalarının şenliklerine Ak Parti Yönetimi olarak katıldığımız sırada ziyaret ettiğimiz çiftçimizin bahçesinde adeta yok yok.

İl Özel İdaresi projeleri ile destekli olarak çoğunlukla örtülü çilek üretimi yapılıyor, çiftçimiz ileri ki günlerde de açık olarak karışık çilek ekli yerleri de örtü altına almaya düşündüğünü belirtti.

Çiftçimiz Ahmet Çelik ve eşi kuru bir dağ başı iken Konya İl Genel Meclis Üyesi Hayri Ak'ın teşvikleri ile bu hale getirdiklerini belirterek teşekkürlerini ilettiler.

Sitemize açıklamalarda bulunan Ak tüm Türkiye'de çileğin bittiği zamanda yüksek rakımdaki yaylamızda çilek üretiminin devam ettiğini belirtti. Konya İl Özel idaresi destekleri kapsamında bu tarz desteklerin her sene verilmeye devam ettiğini belirten Ak ilçemizin tarımsal kalkınmasının artırılması için daha fazla çiftçinin bu desteklemelere başvurması gerektiğini belirtti.

Sırıstat Haber Merkezi olarak bizleri yayla evinde ağırlayan Ahmet Çelik emmimize ve Eşine ikramlarında ve ilgilerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. Karabayır Köyü yaylasında gezilerimizde aynı şekilde başka bir iki çiftçimizin de yaylanın boş ve boz arazisinde yeşil alanlar oluşturduğunu gördük, üreticilerimizi tebrik ediyoruz.

Sırıstat Haber Merkezi: Yakup Çetin

Yazar Hakkında:

Yakup Çetin

  • Takip Edin:

Konya ili Bozkır İlçesinde İkamet etmekte ve Yerel Haber Sitelerine sahiptir. Element.x Bu Kadar Net Müptelası

   Beğenmek için Giriş Yapın    Sende Yorum Yap

  Kamil Ekici

Yorum yapmak için önce giriş yapmalısın...

Kim Ne Demiş?

 

YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,2949

© 2011 bozkirkarabayirkoyu.com
Karabayır Köyü Web Portalı http://www.bozkirkarabayirkoyu.com

Tam Ekran